"Loading..."

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanabilir?

Kalıcı makyaj herkese uygulanabilecek bir sistemdir. Kalıcı makyaj uygulaması, kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler ve organik boyalarla cildin üst katmanına estetik bir biçimde cilde yerleştirme işlemidir. Ancak şeker hastası ve kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalarda işlem esnasında kanamalara sebep olacağından ve yaraların geç iyileşeceğinden dolayı bu kişilerin kalıcı makyaj yaptırmaması önerilir.

Hamile kadınlarda ise üçüncü aya kadar işlem uygulanabilir ancak 3. aydan sonra doğuma kadar kalıcı makyaj uygulamasının yaptırılmaması gerekir. Henüz ergenliğe girmemiş 13 - 15 yaşındaki gençlerin pigmentleri oluşmadığı için kalıcı makyaj yapılması önerilmez.

Kemoterapi görmüş; saçları, kirpikleri ve kaşları dökülmüş hastaların tedavilerinin bitiminden 6 ay sonra, doktorlarının bilgisi dahilinde kalıcı makyaj uygulamasının yapılmasında bir sakınca yoktur.

Intradermal Pigmentation (Cilt içine iğne ile boya aktarım tekniği)

Intradermal Pigmentasyon doğal renklerin mikro enjeksiyon yöntemi ile cildin altına verilmesi işlemidir. Estetik ve kozmetik dünyasında adeta bir devrim yaratan bu uygulama tıbbi olarak da onaylanmıştır.

Bu uygulama kaş, eye-liner ve dudak konturu gibi kozmetik işlemlerin kalıcı bir makyaj şekline gelmesi işlemi olup, aynı zamanda vitiligo, alopecia hastalarında, karında ve vücudun diğer bölgelerinde oluşan çatlaklarda, yara ve ameliyat izlerinde, ameliyat sonrası meme başı onarımında da çok çokl iyi sonuçlar veriyor. Kalıcı makyaj ergenliğe girmiş, sağlık açısından hiçbir problemi olmayan herkese uygulanabilecek bir işlemdir.

Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı

Bayanların en korkulu rüyalarından birisi; şekilsiz görünen, bir türlü uzayıp çıkmayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlanılan kaş formlarıdır. Son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri de kıl tekniği ile kalıcı kaş kontürü.

Kalıcı makyaj, mikropigmentasyon, Permanent Make up, kaş kontürü, kalıcı kaş makyajı, kıl tekniği kalıcı kaş şekillendirmesi ya da başka tüketici tarafından bilinen bir ismiyle kaş dövmesi yapılmasıdır. Kıl tekniği kalıcı kaş makyajı ile yüz hatlarına uygun ve dış görüntüsünü bozmayacak şekilde kaş şekillendirilebilir. Uygulama tamamen doğal kıl efekti verilerek yapıldığı için oldukça doğal bir görüntü sağlanır.

Pudralama ve Kadife Kaş ve Dudak Renklendirme

Görüntü olarak kabuk dönemi geçtikten sonra kaş farı görüntüsü veriyor. Kaşın altına yapılan bir nevi buğulama, gölgelendirme efekti işlemidir. Kalıcı kaş dolgusuna nazaran daha hafif bir dolgu tekniği ve keskin hatları yoktur. Kalıcı kaş makyajı pudralama tekniğini kıl tekniği ile birleştirmemiz gereken durumlar olabiliyor.

Bunlar genelde bir bölge kıl oranı az olduğunda başvurduğumuz bir sistemdir. Doğallığı yakalamak adına önemli, yardımcı bir teknik fakat bütün olarak ayrı bir teknik gibi de tavsiye edebileceğimiz uygulamalar arasındadır.

Eyeliner

Tıpkı kaş makyajı gibi kalıcı eyeliner uygulaması da yapılır. Kalıcı makyaj uygulamalarında eyeliner makyajı çok daha dikkat ve özen isteyen bir işlemdir. Tam kirpik dibinden istenilen incelikte ve uzunlukta eyeliner uygulaması yapılır. Kalıcı eyeliner makyajında istediğiniz her renk uygulanabilmektedir. Genellikle siyah renk tercih edilse de kahverengi ve lacivert eyeliner da tercih edilen diğer renkler arasındadır. Kalıcı eyeliner makyajı, makyaja yeni başlayan ve eyeliner sürmekte zorluk çeken kişiler için de oldukça pratiktir.

Dipliner

Her gün çok kapsamlı bir göz makyajı yapamazsınız, öyle değil mi? Üstelik günlük makyajda abartılı farlar ve renkler pek de uygun sayılmaz. Fakat sadece dipliner (likit eyeliner) kullanarak gözlerinizi belirginleştirebilir, kusurlarını saklayabilir ve yüzünüzü sabah solgunluğundan kurtarabilirsiniz.
Göz tipinize göre doğru uygulamayı seçmeniz de büyük önem taşıyor. Öncelikle göz tipimizi nasıl belirleyeceğimizi öğrenelim.

Profesyonel çözümler için lütfen bizimle iletişime geçin !