"Loading..."

PROTEZ SAÇ

Protez Saç Nedir ?

1.Saç protezi tıbbi bir müdahale gerekmeksizin özel yapıştırıcı bir solüsyon sayesinde kişinin saçsız alanına uygulanır. Uygulama tamamen kozmetik ve geri dönüşü mümkün yöntemlerle yapılmaktadır.

2. Kullanılan yardımcı malzemeler ( yapıştırıcılar - bantlar - çözücüler vs. ) cilt dostu ve su bazlı ürünler olduklarından insan sağlığına aykırı bir şey içermezler.

3. Geliştirilmiş tekniklerle yapılan saç protez ekimleri ile insan doğasındaki saçların bire bir taklit edilmesi neticesinde artık, üst düzey protez saçların %100 doğal insan saçından ayırt edilebilmesi mümkün olmamaktadır.

Protez Saç Size Uygulanabilir mi ?

1. Protez saç, doğru ölçünün alınması koşuluyla her yaş ve cinsiyete uygulanabilir.

2. Kişinin, günlük yaşamındaki aktivitelerinde kısıtlamaya gitmesi gerekmez. Her türlü sportif aktivitesini yapabilir, duş alabilir, saçını fönleyebilir, istediği şekle tarayabilir, saunaya gidebilir, solaryum da bronzlaşabilir.

3. Kullanılan protezin hava ve su geçirgenliğinin üst seviyede olması cildin rahat nefes alabilmesi ve temizlenmesi açısından son derece önemlidir.

4. Saç protezi başa su bazlı bir solüsyonla yapıştırılır. Kullanılan solüsyonun kalitesi kişinin sağlığı açısından son derece önemlidir. Protezin uygulanması ile ilgili farklı yöntemler olsa da, bunların yeterince verimli olmadıkları zaman içerisinde ortaya çıkmıştır.

5. Canlı saça uygulanan her türlü kozmetik ürün protez saça da uygulanabilir. Ancak kullanılan ürünlerin kalitesi ve içeriği çok önemlidir. Düşük kalitede üretilen ürünler canlı saça olduğu gibi protez saça da zarar verebilir. Protez saç canlı saç gibi uzamadığından zamanla yıpranır, kırılır ve estetik olmayan kötü bir hal alır.

6. Protez saçın rutin bakımları vardır. Yapıştırıcı solüsyonun zamanla gücünü kaybetmesinden dolayı belli periyotlarla bakım işleminin tekrarlanması gerekmektedir. Bu da kullanılan solüsyonun hava ve su geçirgen olmasının doğal bir sonucudur. Bakım aralıklarının süresini başka faktörlerde etkilemektedir. Kişinin yaşadığı yerin sıcaklığının ve rutubetinin derecesine göre bu periyotlar 2 ila 5 hafta arasında değişmektedir.

7. Protez saç kullanıcıları, bakımlarını protez saç merkezlerinde yaptırabildikleri gibi kendileri de rahatlıkla yapabilirler.

8. Protez saçın ömrü belli kriterlere bağlıdır. Aynı saç yoğunluğunda ve altyapı özelliklerinde üretimi yapılmış iki farklı protezin biri birlerine kıyasla ömürlerini, kalite farklılıkları belirlemektedir.Kalın ve estetik gözükmeyen ama son derece sağlam düğüm yöntemi uygulanmış bir protezi 4 sene kullanabilmek olasıyken bu süre, doğal, hafif ve estetik açıdan canlı saçlara daha uyumlu hazırlanmış protezlerde 1 ila 2 sene arasında değişmektedir.

9. Protez fiyatları, 300 ila 1.500 Amerikan doları arasında değişiklik göstermektedir.

10. Saç bakım fiyatları 50 TL ile 90 TL arasında değişmektedir.

Protez Saç Kimler İçin Uygundur ?

Protez saç genetik ya da fizyolojik nedenli, alopecia veya yaşlanmaya bağlı, kemoterapi tedavileri ya da yanık ve yaralanmalar sonucunda oluşan saç kayıplarında son derece başarıyla uygulanabilmektedir.

Saçınızın hangi dökülme aşamasında olduğunun bir önemi yoktur. Siz eğer bir rahatsızlık duyuyor iseniz saçınız zaten fazlasıyla dökülmüş demektir. Ancak kimi kişilere de hiç tavsiye dahi edilmemesi gerekmektedir. Saç protezi kullanmak lens takmak veya protez diş yaptırmak gibi bir şeydir. Sonrasında bakımının yapılması gerekmektedir. Bu sorumluluğu taşıyamayacak kişilerin bundan uzak durması daha doğru olacaktır.

Bozuk para büyüklüğünde alanlara uygulanabildiği gibi başında hiç saçı olmayan veya seyrek saçları olan kişilere de yapılabilir. Bay, bayan veya çocuk olunması fark etmez. Saç protezinin uygulanamayacağı kişiler; 6 yaşın altındaki çocuklar ve egzama gibi ileri derecede kronik cilt rahatsızlığı olanlar.

Saç Protez Uygulama Aşamaları

ÖLÇÜLENDİRME : Alışılmış saç dökülmesine maruz kalmış başın seyrek ve saçsız alanları 8 bölgeye ayrılır.Saç Yerleştirme işleminin ilk basamağını oluşturan “ölçülendirmenin“ doğru yapılmış olması, sonraki adımların başarısında önemli rol oynar.Ölçülendirmede başın dökülmüş veya seyrekleşmiş bölgelerinin çizimi yapılır ve kafa yapısının doğru şekilde tanımlanması ile bu bölgenin bir saç kalıbı oluşturulur. Saç örneğinin ve özelliklerinin özel bir sipariş formuna kayıt edilmesi aşamasından sonra artık üretim için kargonun yurtdışına gönderilmesi işlemine başlanabilir. Bu 6 ila 8 haftalık bir süreçtir.

YERLEŞTİRME : Saç yerleştirme işleminin başarısı; kişinin saçının renk, kalınlık, uzunluk, dalga boyu gibi yapısal özelliklerinin doğru tanımının yapılmasına ve kendi saçlarının başı üzerinde sergilediği yoğunluk-seyreklik verilerine uyumunun iyi belirlenmesine bağlıdır. Bu aşamada uzmanlık ve deneyim çok önemlidir.Saç protezi özel yapıştırıcı bir solüsyonla önceden ölçümlendirmesi yapılmış saçsız veya seyrek alanı içine alacak şekilde başa uygulanır.

TASARIM : Son aşamada yüze uygun saç kesimin oluşturulması ile saçsızlık tarihe karışır. Protez saçın kişinin kendi doğal saçına birebir uyumunun sağlanmış olması.(uzmanlık gerektiren bir saç kesiminin yapılmış olması bu uyumu daha da arttıracaktır.Bu aşama profesyonel bir şekilde yapılır en az 5 yıl genç ve estetik bir görünüm kazandırır.

Profesyonel çözümler için lütfen bizimle iletişime geçin !